Level 3 | Několikrát do roka otřete kožený nábytek měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě – odstraníte tak prach z pórů a zabráníte vysychání kůže.
Na drsný a obrušovaný povrch nepoužívejte vodu, ale kartáč s jemnými kovovými jehličkami mezi štětinami. Pak povrch pečlivě vyluxujte.
Skvrny odstraňujte s pomocí speciálních přípravků, které kůži nejen čistí, ale zároveň ji ošetřují, zvlhčují a prodlužují tak její životnost. Počítejte s tím, že po ošetření může kůže trochu ztmavnout, proto vždy nejprve prostředek vyzkoušejte na místě, které není na očích.
Nikdy nepoužívejte agresivní chemikálie ani postižené místo netřete, čistěte jej jemným, krouživým pohybem.
Ošetřujte nábytek podle pokynů výrobce. Pokud si se znečištěním neporadíte sami, raději neexperimentujte a přivolejte odborníky z úklidové firmy.
Kůže špatně snáší slunce, proto nábytek umístěte tak, aby nebyl vystaven stálému slunečnímu záření. Pozor dejte také na velké teplo z radiátoru. Mezi topením a kůží by měla být mezera alespoň třicet centimetrů. Jinak bude povrch vysušený. Mohl by i popraskat.
Škrábance se můžete pokusit odstranit pomocí mastného krému. Pokud jsou hluboké a nezmizí, poraďte se o jejich odstranění nebo zamaskování s odborníkem.
Zabraňte tomu, aby se pohovka »proseděla«. Pokud se dají kožené díly vyjmout, čas od času je přehoďte. Kůže špatně snáší pot, na místech, kde s ním přišla do styku, potom tmavne.
je to z:
http://utulne.centrum.cz/doplnky/106622-jak-na-osetrovani-kozeneho-nabytku.aspx |