Ptejse.cz - Logo Máš otázku? Ptej se! Znáš odpověď? Odpověz!

Položení otázky

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!

znaků zbývá

Přihlášení

  Zapoměl(a) jsi login nebo heslo?
Login:
Heslo:
Pamatovat si přihlašovací údaje
Přihlásit pomocí facebooku  

TOP 10 uživatelé

50232
28697
26094
24536
24105
22653
20313
19152
15944
12565

Více



RSS kanály       rss

Sleduj nové otazky

Sleduj náš blog

Add to Google

Přidej na Seznam

Avatar
Level 1

Prosím hlavně o odbornou odpověď

Je normální komplikací,aby lékař při endoskopickém odstranění ledvinového kamene perforoval pacientovi střevo tak, že mu musí být provedena stomie?



Uživatel doplnil otázku:


12. května 2010, 8:41:02

Děkuji za odpověď, ale myslím si, že jsem se v otázce nevyjádřila dost jasně, proto doplňuji: Jedná se o to, že proběhla endoskopická operace ledviny, kámen byl odstraněn a pacient "stabilizován" s tím, že max. do týdne bude propuštěn do domácího ošetření.Po vyjmutí drenu ( dnů po operaci,)kdy už moč byla v normě,(ale bolesti břicha přetrvávaly) se pacient šel koupat a při koupeli zjistil, že z otvoru po drenu vychází stolice.Byl to hrozný šok. Bylo zjištěno, že v břišní dutině je rozsáhlá sepse a bylo přistoupeno k další operaci, kdy byl proveden vývod.Týden lékař nevěděl, že má pacient perforované střevo na dvou místech a stolice se dostávala do dutiny břišní. Pacientovi bylo oznámeno, že se jedná o běžnou. komplikaci a musí se smířit s tím, že bude s vývodem.Takže nenastal ten případ, kdy by lékař přímo při zákroku diagnostikoval problém, který by musel řešit tínto způsobem.Střevo bylo perforováno neodborným zákrokem, který lékař při endoskopii vůbec nezjistil... Děkuji ještě jednou za odpověď a prosím o doplnění.



Odesláno uživatelem agatkach
Do kategorie Doktoři 5. května 2010, 16:38:01

(hodnocení celkem: 0 | počet: 0 x | tvé hodnocení: ) Hodnotit další >>

 
Pro vložení odpovědi se musíš přihlásit a nebo zaregistrovat zde.



Přihlásit pomocí facebooku
             

 

Odpovědi (1), počet zhlédnutí 3241

Avatar
Level 2

Vývod tenkého střeva (ileum) se provádí mnohem méně často, než vývod tlustého střeva. Nejčastější příčinou vývodu tenkého střeva je odstranění celého tlustého střeva. Mnohem vzácnější je přechodné vyvedení tenkého střeva z důvodu uklidnění zánětu nebo po operačním zákroku na tlustém střevě. Vývod tenkého střeva se příliš neliší od vývodu střeva tlustého. Tenké střevo má trvalé peristaltické pohyby a žlučovitě zelený obsah neustále vytéká ven. Je proto nutno stále nosit sáček.

!!! Urostomie (vývod močovodu) je nejméně častý typ stomií. Urostomiků je méně než 5% všech stomiků. Důvodem pro vytvoření urostomie je překážka, která brání normálnímu odtoku moče. Moč, která se tvoří v ledvinách, je odváděna močovody do močového měchýře. Nejčastěji je postiženo ústí močovodu do močového měchýře, méně často jsou postiženy vlastní močovody. Není-li možno obnovit normální tok moče, jsou močovody vyvedeny břišní stěnou na její povrch. Vzácně se řeší vývodem také poranění močovodů nebo močového měchýře nebo vývojové vady u dětí. Lze se setkat se základními třemi typy urostomií !!!

Takže se jedná v zásadě o to že lékař mohl diagnostikovat jiné obtíže pacienta při zákroku které vyžadují tento zásah. Případně Ren Lapis byl již v pokročilém stádiu a funkce filtrování byla narušena do té míry že poškodila střeva pacienta. Tzv. Urostomie ...

Pokud bude třebe doplňte otázku.

 

Goxet 11. května 2010, 19:16:22
Ohodnoť Pozitivni (0) Negativní (0)

komentáře
 


Poslední tři otázky v kategorii Doktoři

Operace horních víček

(odeslaná do kategorie Doktoři 27. prosince 2012, 19:53:56 | počet odpovědí: 1)


Jakou funkci plní kostra

(odeslaná do kategorie Doktoři 27. února 2012, 17:41:58 | počet odpovědí: 1)


Prosím hlavně o odbornou odpověď

(odeslaná do kategorie Doktoři 5. května 2010, 16:38:01 | počet odpovědí: 1)